Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Zuzana Mináčová & Matej Mináč: Osudy Židov od vzniku Československa až po dnes

Do 31.1.2019 bude v Galerii Slovenského Institutu, Náměstí Republiky 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Zuzana Mináčová & Matej Mináč: Osudy Židov od vzniku Československa až po dnes.

Projekt predstaví jedinečný fenomén, ako Židia pomohli presláviť Československo za posledných 100 rokov, ich históriu a zvyky prostredníctvom výstavy a krátkeho filmu. Vznik ČSR 28.10.1918 bol významným medzníkom aj v dejinách Židov, ktorým sa konečne dostala možnosť rozvíjať svoje schopnosti a ambície v rôznych smeroch. Preslávili sa vedeckými, kultúrnymi i podnikateľskými aktivitami. Mnoho z nich významne obohatilo českú vedu a kultúru aj v medzinárodnom kontexte. Mnohí boli ocenení a preslávili svojou prácou aj novovzniknutú republiku za jej hranicami. Tento úspěšný rozvoj však bohužiaľ zahltila 2. svetová vojna a holokaust. Po vojne pokračovala obnova pretrhnutých tradícií. Výstava predstaví fotografie, ktoré zachytávajú konkrétne židovské osobnosti, ktoré preslávili Československo. Počas výstavy bude prebiehať aj krátky 14-minútový film.

Autori projektu:

Zuzana Mináčová (1931) – fotografka, ktorá viac než pol storočia ovplyvňuje českú a slovenskú fotografiu.

Matej Mináč (1961) – scenárista, režisér, producent. Stal se známym vďaka trilógii filmov o britskom záchrancovi sirovi Nicholasovi Wintonovi.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Zuzana Mináčová & Matej Mináč: Osudy Židov od vzniku Československa až po dnes