Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž XXIII. Festivalu komorní grafiky

29. 11.-23. 12. / Galerie Hollar / Grafický design

Do 23.12.2017 bude v Galerii Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava XXIII. Festivalu komorní grafiky. Otevřeno denně 10-12 / 13-18 hodin, mimo pondělí.

Již 23. ročník ojedinělé přehlídky maloformátové grafiky je oslavou umělecko-řemeslné preciznosti a intimity. Vypůjčujíc si svůj přívlastek z domény hudebního názvosloví, komorní grafika se vymezuje vůči velkoleposti tvůrčích výrazů pro velké síně, veřejný prostor a davové publikum. Její ambicí a předností je programově neinvazivní, technicky sofistikovaný a námětem koncentrovaný projev na drobné ploše, kterým míří v jednu chvíli na jediného diváka, od nějž vyžaduje pozornost, soustředění a ochotu vstoupit do blízkého a intimního vztahu.

Je to s podivem, že komorní grafika by mohla být subverzivním uměleckým médiem, ale v době okázalých gest, oslepujících efektů, masovosti a uměleckého „trhu“, který měří na metry čtvereční, se právě komorní ztišenost stává jedním z opěrných bodů v kulturním zápase proti přemíře spektáklu.

Tento veskrze pozitivní náboj, věříme, dává festivalu jedinečný rozměr. Festival pak, stejně jako v minulých letech, představuje celou paletu grafických technik, postupů a námětů v dílech od umělkyň a umělců všech generací, kteří jsou členkami a členy spolku Hollar.

Doprovodný program:
ST 6. 12. 2017 v 17 h – Tradiční adventní večer Klubu přátel Hollaru. Naším hostem bude spisovatel Petr Hora Hořejš, který promluví na téma T. G. Masaryk a jeho rodina.

ST 13. 12. 2017, 15 – 18 h – III. GRAFICKÝ TRH v Galerii Hollar /// grafické listy z archivu autorů / z ruky do ruky / ceny smluvní
https://www.facebook.com/events/364521284005859/

Kurátor výstavy: Xénia HoffmeisterováFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž XXIII. Festivalu komorní grafiky