Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž XI. Hradčanských letních výtvarně – hudebních slavností 2020

Do 15.9.2020 bude v Hradčanské galerii Josefa Kalouska, Hradčanské náměstí 12, Praha 1, přístupná výstava XI. ročníku Hradčanských letních výtvarných a hudebních slavností 2020, letos s názvem Průzračné léto.

Jedná se o skupinovou výstavu, na které vystavují Josef Kalousek a jeho hosté:

Jiří Šuhájek, Jakub Špaňhel, Petr Písařík, Zbyněk Havlín a Igor Grimmich.

……….

Josef Kalousek je vynikající a známý český malíř, který se narodil v roce 1936 v Praze a vystudoval zde gymnázium.

Jeho doménou je nejen malování ale je i majitelem galerie, vynikajícím kytaristou i gastronomem, pražským pamětníkem a velkým humoristou.
Sdružuje kolem sebe celou plejádu nejenom pražských umělců své generace, ale i teoretiků umění, hudebníků a kumštýřů všeho druhu. Je osobností Malé Strany v Praze, kde se scházeli a dodnes scházejí umělci a která je pražským Montmartrem.

Ve svých obrazech usiluje o pravdivost pocitů malíře, v poslední dob se věnuje krajinomalbě, kde zobrazuje pravdivou barevnost přírody její detaily s láskou a opravdovou řemeslnou dovedností. Jeho obrazy jsou vyhledávanými pro svoji krásu, čistotu a harmonii nejenom českými klienty, ale i zahraničními turisty a navštěvníky Pražského Hradu.

Všechny fotky z výstavy i vernisáže: PetrFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž XI. Hradčanských letních výtvarně – hudebních slavností 2020