Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Wona Wena: Sin City

8. 9.-31. 10. / Klubovna 2.patro / Malba

Do 31.10.2017 bude v době večerních programů v Klubovně 2.patro, Dlouhá 37, Praha 1, přístupná výstava Wona Wena: Sin City.

Průvodní text k výstavě:

Wona Wena, malířka, streetová umělkyně a módní návrhářka žijící a tvořící v Praze. Významná představitelka moderního recyklovaného pop-artu.
Za pseudonymem Wona Wena se skrývá mnoho osob a charakterů, které se plíživě ukrývají v tvorbě, a tím vytvářejí ojedinělé umělčino prostředí.

Inspiraci umělkyně často nachází všude kolem sebe, zejména městská kultura je jí blízká prostoupená vizuálními projevy a imaginací. Experimentace s různými výtvarnými styly, je provázána s fascinací pop-artem, velkou měrou Walt Disneym, graffiti a streetartovým prostředím. V její tvorbě vždy nalezneme element ženství a mimo jiné i jakýkoli kontrast. Momentálně je to hřích vs. počestnost (poslušnost).

Poklesek společnosti je hlavním tématem výstavy $in City. Autorka reflektuje ve svých obrazech naše hříchy – pro někoho stále marný boj či tajné skryté představy, na které se člověk třeba bojí jen pomyslet. Tento sexuální podtext doprovází její tvorbu. Ukazuje pozorovateli, že sny či snad představy jsou nedílnou součástí každého z nás. Je to boj, který svádíme, ať už chtěně či ne. Tzv. život v hříchu nás nutí si uvědomit, že je to nedílná součást našeho života. Otázkou nastává spácháme-li hřích osvobodí nás? Je možné, že spácháním hříchu najdeme samy sebe? Tyto otázky pak rozdělují společnost, která třeba hřích absolutně odmítá.Fotografie z výstavy