Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy umělecké skupiny Penocze: „Light is live – Glass is life“

17. 9.-18. 11. / Glassimo / Sklo

Do 18.11.2015 bude v podzemní galerii obchodu Glassimo, Elišky Krásnohorské 3, Praha 1, přístupná výstava umělecké skupiny Penocze: „Light is live – Glass is life“.

V rámci výstavy prezentuje trio mladých výtvarnic nejen vlastní autorské projekty, ale také společný designérský projekt „Boom“, představený prostřednctvím site specific instalace.

Penocze s.r.o. = Dagmar Petrovická, Eva Nováková, Irena Czepcová.

Poprvé se autorky setkaly v ateliéru Sklo na Fakultě umění a designu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Jejich vzájemným východiskem není jen společné studium, ale hlavně přístup k materiálu a jeho struktuře. Často ve své tvorbě uplatňují umělé světlo, čemuž vždy předchází průzkum hledání vztahů mezi objektem, prostorem, instalací a jeho divákem. V současnosti propojují konceptuální tendence s tradičními materiály, z nichž vytvářejí site-specific instalace a objekty pod společným názvem penocze.

Zaměřujeme se na práci s transparentními materiály, soustředíme se především na sklo a jeho kombinaci s industriálními materiály jako je beton či kov. V návrzích spojujeme praktické řešení s osobitým designem. Náš výtvarný rukopis, dokážeme přizpůsobit potřebám a požadavkům klienta. Naším cílem je najít odpovídající individuální řešení pro každý projekt. Řešení výsledného projektu předkládáme klientům formou realistických 3D vizualizací. Pracujeme s respektem k zadání a vše co děláme, děláme s láskou ke sklu.

http://www.penocze.com/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy umělecké skupiny Penocze: „Light is live – Glass is life“