Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Tomáš Jetela – Modrý delfín

30. 5.-18. 6. / The Chemistry Gallery / Malba

Do 18.6.2017 bude v The Chemistry Gallery, Bubenská 1, Praha 7 (vstup od Vltavy), přístupná zajímavá a znepokojivě krásná výstava obrazů Tomáše Jetely – Modrý delfín.

Modrý delfín změnil vše… Těmito slovy Tomáš Jetela ukončil svůj poslední pobyt v Praze a vrátil se na Moravu, kde půl roku pracoval na nové sérii obrazů. Nyní se s novými obrazy vrací do Prahy, do obrazů transformoval své zážitky z minulého roku a výstavou Modrý delfín dělá další krok ve své umělecké kariéře. Vystavená díla si pak samozřejmě ponechávají Jetelův nezaměnitelný rukopis – jde tedy stále především o figurativní obrazy, kterými Jetela potvrzuje svoji pověst jednoho z nejlepších a nejzajímavějších mladých současných figurativních malířů. Dílo Tomáše Jetely už má v České republice své četné příznivce, jeho obrazy jsou v mnoha soukromých sbírkách a v minulém roce v říjnu jsme jeho obrazy úspěšně představili na veletrhu ART.FAIR v Kolíně nad Rýnem.

Tomáš Jetela, absolvent AVU 2011 (ateliér Michaela Rittsteina) je držitelem ceny kritiky za mladou malbu z roku 2013. Jeden z nejtalentovanějších současných českých figurálních malířů. Jeho tvorba vizuálně navazuje na tvorbu Egona Schieleho či Oskara Kokoschky.

Kurátor: Petr Hájek
Hudba na vernisáži: nrmnFotografie z výstavy