Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy „Tichá pošta“ – ilustrace pro děti

21. 2.-21. 5. / Poštovní muzeum / Ilustrace

Do 21.5.2017 bude v Poštovním muzeu, Nové mlýny 2, Praha 1, přístupná zajímavá a krásná výstava „Tichá pošta“ – ilustrace pro děti.

Poštovní muzeum v Praze představuje výběr z tvorby špičkových českých ilustrátorů. Výstava Tichá pošta vypráví příběhy pro děti prostřednictvím ilustrací tiše a beze slov. Bez znalosti ilustrovaného textu promlouvají díla ke každému návštěvníkovi jinou řečí, stávají se hrou „na tichou poštu“. Oblíbenou hru, kterou znají děti na celém světě, spojuje s výstavou téma komunikace, vtip a různá interpretace, v tomto případě nikoli slyšeného, ale viděného.

Na výstavě plné barev a fantazie je zastoupeno 27 členů Klubu ilustrátorů, dlouholetých i čerstvě přijatých. To samo o sobě určuje rozmanitost prezentované tvorby nejen generačně, ale i způsobem práce a použitými výtvarnými technikami. Prohlídka výstavy začíná tématem komunikace a pošta v ilustraci, dále je pak představena také známková tvorba několika členů klubu. Výstava vrcholí v salóncích, kde je prostor věnován jednotlivým členům Klubu ilustrátorů a jejich knižní tvorbě. Také slova a hry mají na výstavě své místo. Součástí expozice jsou edukativní herní prvky a čtenářský pokoj s kvalitními knihami vystavených ilustrátorů a mnoha dalších autorů, často ověnčených cenami za literární i výtvarnou činnost. Děti i dospělí si zde mohou volně číst a prohlížet knížky v příjemném prostředí historického Vávrova domu. V průběhu výstavy nebude chybět bohatý doprovodný program, výtvarné dílny, setkání s vystavujícími autory a další zajímavé akce, o kterých budeme informovat na našem webu a facebookovém profilu.

Klub ilustrátorů sdružuje už déle než čtvrt století umělce, jimž leží na srdci výtvarná kvalita české knihy. Po tuto dobu doprovázejí jejich ilustrace původní české texty i překlady určené především dětem a mládeži. V posledních patnácti letech Klub ilustrátorů činorodě pořádá výstavy doma i v zahraničí. Každoročně pečuje o výtvarnou část výročního ocenění Zlatá stuha, ceny za nejlepší původní knihy pro děti a mládež. Klub je součástí mezinárodních institucí, například České sekce IBBY – světové organizace na podporu literatury pro děti a mládež.

Doprovodné akce
25. 2. 2017 od 9 do 15 hodin otevřena příležitostná poštovní přepážka. Zájemci si zde mohou zakoupit dopisnici k výstavě s ilustrací Evy Sýkorové–Pekárkové a nechat si ji orazit příležitostným poštovním razítkem.
25. 2. od 9 do 12 hodin proběhne také autogramiáda Evy Sýkorové–Pekárkové
Výstava je návštěvníkům přístupná na adrese Nové mlýny 2, Praha 1, od úterý do neděle vždy od 9 do 17 hodin. Výstava potrvá do 21. 5. 2017.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy „Tichá pošta“ – ilustrace pro děti