Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách (a křest publikace)

Do 14.1.2016 bude v Křižovnické chodbě Klementina, Klementinum 190, Praha 1 (vstup přes vrátnici), přístupná rozsáhlá panelová výstava Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách.

Otevřeno: Pondělí – sobota: 9 – 19 hodin, kromě státních svátků a dalších uzavírek knihovny
Vstup zdarma

V loňském roce uplynulo 400 let od narození Carla Luraga a 250 let od úmrtí Anselma Luraga, dvou vynikajících vlašských architektů působících v Praze a v českých zemích. Patřili k rozvětvené rodině Luragů, pocházejících ze severní Itálie, a k velké rodině vlašských zedníků, kameníků, stavitelů a architektů, kteří se nesmazatelně zapsali do architektonického dědictví naší země. Výstava, kterou připravilo Kotěrovo centrum architektury, představuje prostřednictvím putování po stavbách Carla a Anselma Luragů v jednotlivých krajích, městech a místech alespoň část jedinečného architektonického a kulturního dědictví, zachovaného do dnešních dnů.

Stavby těchto významných stavitelů a architektů v Praze, ve Středočeském, Královéhradeckém, Ústeckém kraji a dalších místech tvoří významnou část jejich tvorby v naší zemi.

Právě prostřednictvím Putování po stavbách Carla a Anselma Luragů v jednotlivých krajích, městech a místech bychom chtěli ukázat alespoň část jedinečného architektonického a kulturního dědictví zachovaného do dnešních dnů.

Prostřednictvím publikace Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách, putovní výstavy s komentovanými prohlídkami i prostřednictvím webových stránek www.SlavneStavby.cz bychom rádi vyzdvihli hodnotu tohoto dědictví a zvýšili zájem o návštěvu těchto architektonických skvostů.

Publikace: Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách

Editor: Prof. PhDr. Pavel Vlček
Náklad: 3000 ks
Formát: 210 x 210 mm
Rozsah: cca 60 stran
Barevnost: 4/4,
Jazykové verze: česká

www.SlavneStavby.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Slavné stavby rodiny Luragů v Čechách (a křest publikace)