Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Praha ve stínu hákového kříže

Do 3.7.2015 bude v galerii Portheimka, Štefánikova 12, Praha 2, přístupná zajímavá výstava Praha ve stíhnu hákového kříže.

Výstavu připravil Jan Kaplan ve spolupráci se Středočeským muzeem v Brandýse nad Labem. Jan Kaplan je český, v Londýně a Praze žijící filmař, dokumentarista, držitel mnoha prestižních a mezinárodních cen za dokumentární film, ale také sběratel dobových předmětů, dokumentů a artefaktů, dokumentujících epochu německého Protektorátu a působení nacistů a jejich organizací (např. SS) na českém a moravském území.

Jan Kaplan také objevil naprosto unikátní sbírku dosud nikdy nevystaveného souboru dobových dokumentárních fotografií pražského fotografa Jaroslava Netušila, který zachytil život za okupace, Pražské povstání a příjezd osvobozujících vojsk zejména na území Prahy 5. Jejich vystavením si připomeneme 70. výročí konce 2. světové války a německé okupace, a právě propojení s MČ Praha 5 bude zcela osobitým příspěvkem Prahy 5 k oslavám tohoto významného výročí.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Praha ve stínu hákového kříže