Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Praha Václava Havla

15. 9.-30. 9. / Werichova vila / Architektura

Do 30.9.2017 bude ve Werichově vile, U Sovových mlýnů 7, Praha 1 – Malá Strana, přístupná zajímavá panelová výstava Praha Václava Havla.  Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Výstava vzešla ze spolupráce historika architektury, odborného publicisty a vysokoškolského pedagoga Zdeňka Lukeše s českým fotografem Alanem Pajerem, který na svých fotografiích dlouhodobě zachycoval Václava Havla, především po dobu, kdy působil jako jeden z fotografů prezidentské kanceláře.

Výstava vás provede pražskou procházkou, která vás zavede z domu „U dvou tisíc“, kde Václav Havel vyrůstal, přes Pražský hrad až k jeho poslední cestě. Připomene také celou řadu zajímavých osobností. se kterými se na své dlouhé cestě Havel potkal. Mimo Jana Wericha, který byl dlouholetý rodinný přítel Havlových se také setkával s básníkem Vladimírem Holanem, kterého právě na Kampě často navštěvoval.

Výstavu si můžete v zahradě Werichovy vily prohlédnout v rámci vstupného do expozice.

Přednáškové večery zdarma:

V rámci výstavy Praha Václava Havla jsme pro Vás připravili tři volné přednáškové večery s autory výstavy. Vstupné je zdarma.

18.9. od 20:00 Přednáška historika Zdeňka Lukeše vás provede po pražských stavbách spojených s životem dramatika,disidenta a prezidenta Václava Havla.

20.9. od 20:00 Přednáška mapuje život prezidenta Václava Havla během posledních dvaceti let ve fotografiích Alana Pajera.

24.9. od 20:00 Historik architektury Zdeněk Lukeš provede krok za krokem úpravami pražského hradu od Masaryka až po Havla.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Praha Václava Havla