Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Patrika Pelikána: Skluz

11. 4.-13. 6. / Galerie Mimochodem / Instalace

Do 13.6.2018 bude v galerii Mimochodem, podchod Palackého – východ směr Podskalská (metro Karlovo nám.) přístupná v otevírací době metra výstava Patrika Pelikána: Skluz.

Patrik Pelikán (1987) absolvoval na Akademii výtvarných umění v Praze v ateliérech Jitky Svobodové, Jiřího Petrboka a Vladimíra Kokolii. O své tvorbě tvrdí: „Kreslím a kresbou chci udělat místo. Ani ne proto, aby se zaplnilo, ale aby se do něj dalo podívat. Podložkou je nejčastěji zeď, prostředkem maltoviny a pohonem chuť do podložky vstoupit.“ Je členem hudebních uskupení z okruhu hudebního vydavatelství KLaNGundKRaCH.

Mladý výtvarník je autorem obrazů, objektů a uměleckých intervencí, které částečně tvoří pro galerie jako neopakovatelné site-specific akce. Paralelně se věnuje také uměleckým zásahům do veřejného prostoru. Když procházíte okolo jeho projektu, možná si na první pohled nevšimnete, že se jedná o umělecké dílo. Místo plátna a barev autor často používá cementovou stěrku, štuk a další stavební materiál. Jeho cílem je znejistět diváka – nachází se za domnělou zdí něco dalšího? Jedná s o vandalismus, chybu, nebo umělecký záměr?

V podobném duchu připravil svoji nejnovější výstavu Skluz pro Galerii Mimochodem, která se nachází v podchodu do stanice metra B Karlovo náměstí ze Zítkových sadů.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Patrika Pelikána: Skluz