Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Zuzany Křovákové a Světlany Žalmánkové

16. 4.-31. 8. / / Malba

Do 31.8.2019 bude ve Velkopřevorském mlýně, Velkopřevorské náměstí 489/6, Praha 1, pro vážné zájemce především z řad sběratelů a na předchozí objednání, přístupná zajímavá výstava obrazů Zuzany Křovákové a Světlany Žalmánkové.

Zuzana Křováková

Při své práci se nechávám inspirovat krásami nejrůznějších světů a jejich vzájemným prolínáním. Inspiraci pro svou tvorbu čerpám jak ze světa vnějšího díky cestování a setkávání, tak ze svého vnitřního světa, ze svého nitra, ze světa fantazie a říše paní Múzy.

Malování je od dětství jednou z mých největších potřeb, vášní a hlavně radostí všeho druhu.

Cestu k barvám a malování mi ukázal můj strýček malíř. Vzpomínám si na jeden významný dárek od něj…. Když jsem chodila do školky, dostala jsem od strýčka k narozeninovému dortu a melounu ještě obrovskou sadu nádherných barevných pastelů. Bavilo mě tenkrát se na paletu barev i jen dívat…

Miluji, když barvy ke mně promlouvají. Miluji ty chvíle, kdy se přihlásí ke slovu paní Múza a čas jakoby se zastavil. Společně vedeme náš magicky barevný dialog, jehož obsahy já ztvárňuji ve svých obrazech. Díky nim se pak mohu s vnějším světem podělit o svůj vnitřní rozměr a sdílet své prožitky radosti, krásy a lásky.

Světlana Žalmánková (*2.3.1968)

Malířka,šperkařka.
Vystudovala střední uměleckoprůmyslovou školu,obor: umělecké zpracování kovů.

Žije a pracuje v Bělé pod Bezdězem.

Maluje menší i rozměrná plátna technikou akrylu.Její tematikou je figurální tvorba s prvky impresionismu a expresionismu.Kromě obrazů je i malířkou kamenů,z kterých vytváří nevšední šperky.

Pozornost upoutá výrazná barevnost, která je pro její tvorbu typická.

Také zde uplatńuje v abstraktních motivech výrazné barevné plochy, nebo dává kamenům kovový vzhled doplńený patinou.

Její rukou tak vznikají originální náhrdelníky,náušnice, náramky,které si svým nezaměnitelným rukopisem stále nacházejí své příznivce.

V Bělé pod Bezdězem v prostorách kamenné brány s vyhlídkovou věží zprovoznila útulnou galerii, která se pyšní nejen unikátním prostorem v celém interiéru,ale také nabídkou uměleckých předmětů jednak samotné výtvarnice i jejích kolegů.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Zuzany Křovákové a Světlany Žalmánkové