Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Martina Lukáče

30. 10.-5. 1. / Opero / Malba

Do 5.1.2018 bude v coworkingovém centru Opero, Salvátorská 8, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Martina Lukáče.

Ve spolupráci s výtvarnou publicistkou a naší členkou Martinou Bulákovou Vám Opero každé dva měsíce představuje různé podoby současné české malby.

MARTIN LUKÁČ se narodil v roce 1989 v Piešťanech. Dnes žije a tvoří v Praze. V jeho gestických olejomalbách se objevují motivy z americké populární kultury 90. let, kterou umělec vnímal skrze hudbu, sport, televizi a internet. Podobně jako americká pop kultura je i Lukáčová malba založená na teenegerovství. Je dekadentní a sebestředná. Negativní síly v ní navigují ve stejné míře jako síly pozitivní. Diváka ponouká k zamyšlení nad bezbřehostí současného postinernetového světa.

Lukáč v roce 2016 absolvoval malbu v ateliéru Jiřího Černického a Marka Meduny na UMPRUM. Ve stejném roce se stal laureátem Ceny kritiky za mladou malbu. Spolu s malíři Davidem Krňanským a Juliusem Reichelem je členem umělecké skupiny Black Hole Generation.

Instagram Martina Lukáče:
https://www.instagram.com/martin.lukac/?hl=en

Hudební doprovod Dj Stejsky Evryday https://soundcloud.com/stejsky-evrydayFotografie z výstavy