Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Martina Lukáče

30. 10.-5. 1. / Opero / Malba

Do 5.1.2018 bude v coworkingovém centru Opero, Salvátorská 8, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Martina Lukáče.

Ve spolupráci s výtvarnou publicistkou a naší členkou Martinou Bulákovou Vám Opero každé dva měsíce představuje různé podoby současné české malby.

MARTIN LUKÁČ se narodil v roce 1989 v Piešťanech. Dnes žije a tvoří v Praze. V jeho gestických olejomalbách se objevují motivy z americké populární kultury 90. let, kterou umělec vnímal skrze hudbu, sport, televizi a internet. Podobně jako americká pop kultura je i Lukáčová malba založená na teenegerovství. Je dekadentní a sebestředná. Negativní síly v ní navigují ve stejné míře jako síly pozitivní. Diváka ponouká k zamyšlení nad bezbřehostí současného postinernetového světa.

Lukáč v roce 2016 absolvoval malbu v ateliéru Jiřího Černického a Marka Meduny na UMPRUM. Ve stejném roce se stal laureátem Ceny kritiky za mladou malbu. Spolu s malíři Davidem Krňanským a Juliusem Reichelem je členem umělecké skupiny Black Hole Generation.

Instagram Martina Lukáče:
https://www.instagram.com/martin.lukac/?hl=en

Hudební doprovod Dj Stejsky Evryday https://soundcloud.com/stejsky-evrydayFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Martina Lukáče