Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Martina Krajce: Džungle

30. 5.-31. 8. / Opero / Malba

Do 31.8.2018 bude v coworkingovém centru Opero, Salvátorská 8, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Martina Krajce: Džungle.

Martin Krajc (1984) zaujal kritiku už během svých studií (2003–2009) na Akademii výtvarných umění — studoval v malířském ateliéru III. Michaela Rittsteina. Na stáži na akademii v Madridu v 2011 se setkal s malbou Velázqueze a Goyi. Po návratu do Prahy se stal jedním ze tří laureátů Ceny Kritiků pro mladé umělce. Víc než španělské baroko či romantismu však jeho malba navazuje na neo-expresionismus — umělecký směr, jenž má kořeny v 80. letech v New Yorku a vrací se k figuraci prostřednictvím energické, expresivní a gestické malby (Julian Schnabel, Eric Fischl, David Salle). Podobně jako představitelé amerického neo-expresionismu i Krajc ve svých obrazech často odkazuje na konzumní společnost a svět glossy magazínů, v němž se lidé nebrání společenské manipulaci.

V prostorách modernistického Štencova domu (OPERO) Martin Krajc představí část své umělecké produkce za poslední tři roky. Výstava nese název Džungle a diváka vtáhne do světa exotických zvířat, ptáků a opic. Ta zvířata jako kdyby někdo vytrhl z jejich přirozenosti. Minimalistická architektura šedých cihel Novotného architektury nechává dobře vyznít v obrazech zachycenou umělcovu touhu po ztracené animalitě, svobodě a smyslnosti vystupující z uvolněného malířského gesta i pestrých barev.

 Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Martina Krajce: Džungle