Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Martina Krajce: Džungle

30. 5.-31. 8. / Opero / Malba

Do 31.8.2018 bude v coworkingovém centru Opero, Salvátorská 8, Praha 1, přístupná zajímavá výstava obrazů Martina Krajce: Džungle.

Martin Krajc (1984) zaujal kritiku už během svých studií (2003–2009) na Akademii výtvarných umění — studoval v malířském ateliéru III. Michaela Rittsteina. Na stáži na akademii v Madridu v 2011 se setkal s malbou Velázqueze a Goyi. Po návratu do Prahy se stal jedním ze tří laureátů Ceny Kritiků pro mladé umělce. Víc než španělské baroko či romantismu však jeho malba navazuje na neo-expresionismus — umělecký směr, jenž má kořeny v 80. letech v New Yorku a vrací se k figuraci prostřednictvím energické, expresivní a gestické malby (Julian Schnabel, Eric Fischl, David Salle). Podobně jako představitelé amerického neo-expresionismu i Krajc ve svých obrazech často odkazuje na konzumní společnost a svět glossy magazínů, v němž se lidé nebrání společenské manipulaci.

V prostorách modernistického Štencova domu (OPERO) Martin Krajc představí část své umělecké produkce za poslední tři roky. Výstava nese název Džungle a diváka vtáhne do světa exotických zvířat, ptáků a opic. Ta zvířata jako kdyby někdo vytrhl z jejich přirozenosti. Minimalistická architektura šedých cihel Novotného architektury nechává dobře vyznít v obrazech zachycenou umělcovu touhu po ztracené animalitě, svobodě a smyslnosti vystupující z uvolněného malířského gesta i pestrých barev.

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Martina Krajce: Džungle