Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Markéty Lemberk a Evy Ova: Pocity

Do 28.6.2016 bude v Galerii u Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů Markéty Lemberk a Evy Ova: Pocity.

Eva Ova

Prozaička a výtvarnice. Žije a pracuje v Praze.

Je původní profesí pedagog, výtvarná studia realizovala v soukromém atelieru Ak malíře a profesora na akademii umění v Havaně Francisca Paneca Cany a při svém pobytu tam konzultovala s dalšími umělci jako Ak. malířem Ernestem García Peňou a neméně slavnou malířkou a ilustrátorkou Ak. mal. Zaidou del Río. Její první výstava se rovněž uskutečnila v Havaně roku 1985. Roku 1989 se vrátila zpátky do Prahy, kde profesně zůstala u pedagogiky a vyučovala v průběhu více než dvaceti let, na dvou pražských gymnáziích, a výtvarné i literární tvorbě šetřila útržky pouze ze svého volného času.

Navíc vedla také jako umělecká ředitelka dvanáct let pražskou galerii Alma Pater, kde uspořádala na desítky výstav umělcům od nás i ze zahraničí. Sama vystavovala v kolektivních výstavách na řadě míst v naší republice, v zahraničí se pak zúčastnila kolektivní výstavě ve Forst Mayer na Floridě. Ze samostatných výstav patří k těm významnějším jistě výstava v Arcibiskupském zámku v Kroměříži, několik výstav v Praze – v galeriích či v interiérech pražských hotelů a v zahraničí výstava v Paříži v galerii Vire Vent na Montmartru.

Kromě malby pracovala také s keramikou a v roce 2003-4 absolvovala kurz malby na keramiku na Varaderu, kde uzavřela svůj kurs keramiky rovněž výstavou, kterou jsme mimochodem mohli shlédnout na satelitním kanále Cubavisión i u nás.

Kromě vlastní tvorby si zkusila realizovat také několik návrhů na vitráže či dřevořezby, které putovaly do soukromých interiérů či několika veřejných prostor.

V letošním roce (2014) se uskutečnila výstava jejich děl v kostelíku Maří Magdaleny v Mníšku pod Brdy, v potním areálu Skalka. Tato výstava byla zároveň vykročením novým směrem, neboť se rozhodla skončit ve školství a věnovat se umění na plný úvazek. Od tohoto září působí v Harmonizačním studiu Osm na Praze 6 jako výtvarník-galerista, kromě další volné činnostiFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy obrazů Markéty Lemberk a Evy Ova: Pocity