Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy obrazů Karolíny Bulové: Splynutí

8. 3.-5. 4. / Galerie Prokopka / Malba

Do 5.4.2016 bude v Galerii Prokopka, Prokopova 9, Praha 3, přístupná výstava obrazů Karolíny Bulové: Splynutí.

Karolína Bulová (1995) je studentka malby v ateliéru doc. Daniela Balabána ak. mal. na Fakultě umění Ostravské univerzity v Ostravě. Věnuje se figurální malbě, ale ústřední postavy zasazuje do abstraktního pozadí, které znázorňují krajinu nebo vnitřní svět postav. Ve své tvorbě zůstává věrná tématu znázornění figury, ale proměňují se malířské techniky, které využívá, například syntetický email, sprej, otisky nebo perforace plátna.

Výstava SPLYNUTÍ prezentuje obrazy inspirované jógovými pozicemi a různými průhledy do prostoru skrze tělo. Do tohoto prostoru zasazuje Bulová fragmenty krajiny. Dojem splynutí dotváří i stylizace figury. Autorka tak zobrazuje člověka a přírodu v harmonii, ve splynutí – józe.

Autorka se kromě několika výstav v galeriích zučastnila také realizace ve veřejném prostoru Malba kontejnerů a popelnic, vystavených na festivalu Colours of Ostrava. Pokud Vás vystavená díla zaujala, kontaktujte kurátorku výstavy.

kurátorka: Barbora Kamínková

Výstavní plán galerie Prokopka je zaměřený na mladou a střední generaci výtvarníků a má obsáhnout všechny výtvarné obory od malby, fotografie, sochy až po nová média.Fotografie z výstavy