Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Nevydané toulky jednoho Moravana po Španělsku 19. století

Do 1.4.2017 bude v Institutu Cervantes, Na Rybníčku 6, Praha 2, přístupná velmi zajímavá výstava Nevydané toulky jednoho Moravana po Španělsku 19. století.

Výstava představuje 18 originálních, dosud nevystavených akvarel z cesty do Španělska a španělských kolonií, kterou v roce 1864 uskutečnil český hrabě Alfred Harrach.

Harrach byl potomkem velvyslanců Rakousko-uherské říše na madridském dvoře. Podle tehdejšího trendu, kdy se cestovatelé snažili zdokumentovat cestu do historicky zajímavých destinací, vzal s sebou rakouského malíře Carla Goebela, který na malých obrázcích zachytil krajinu a postavy, které na svých cestách potkali.

Carl Goebel (1834 – 1899) – rakouský malíř a litograf. Pocházel z rodiny malíře Carla Petera Goebela a studoval u svého děda Josefa Kliebera, později i na vídeňské akademii u prof. Carla Gsellhofera. Zaznamenal revoluční události ve Vídni na mnoha kresbách, akvarelech a litografiích. Ve svém díle byl silně ovlivněn Josefem Danhauserem a Peterem Fendim.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Nevydané toulky jednoho Moravana po Španělsku 19. století