Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2015

Do 29.5.2016 bude v Letohrádku hvězda, obora Hvězda, Praha 6, přístupná velmi zajímavá výstava Nejkrásnější české knihy roku 2015.

Na výstavě s názvem 51+ je k vidění všech 202 přihlášených knih do letošního ročníku soutěže, mezi nimiž budou návštěvníci moci také vybírat svou nejkrásnější knihu. Vydavatel, jehož publikace obdrží nejvyšší počet hlasů, získá Hvězdnou cenu diváků a čtenářů. Touto cenou jsou všechny knihy, které se účastnily soutěže NČKR 2015. Při příležitosti NČKR 2015 vznikl katalog 51+ s grafickou úpravou Adama Macháčka, reportážemi Aleše Palána a fotografiemi Martina Hlavici.

Ve středu 20. dubna 2016 proběhlo v letohrádku Hvězda slavnostní vyhlášení cen 51. ročníku soutěže Nejkrásnější české knihy roku 2015, kterou každoročně pořádá MK ČR a PNP. Letošní ročník je obohacen o zcela nový rozměr. Kromě tradiční odborné komise složené ze znalců knižního designu hodnotila knihy i Nejkrásnější komise: šest desítek osobností, mezi nimiž byli známá zpěvačka, filozof, muž bez domova, předškolní dítě a mnozí další, kteří přijali pozvání od autorů koncepce Kateřiny Šedé a Adama Macháčka. V Malé vile PNP se tak při volbě nejkrásnějších knih mohli setkat např. Jan Hřebejk s Lukášem Pollertem nebo Zuzana Bydžovská s Michalem Horáčkem.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Nejkrásnější české knihy roku 2015