Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy monotypů Luboše Plného a oslava vydání bibliofilie Davida Cajthamla

Do 28.11.2017 bude v uměleckém knihkupectví Kavka Books, Krocínova 5, Praha 1 (kousek od Národního Divadla), přístupná zajímavá výstava monotypů Luboše Plného. Současně s vernisáží proběhla oslava vydání bibliofilie Davida Cajthamla, který vytvořil ilustrace k básni Svatební košile od Karla Jaromíra Erbena.

Luboš Plný v KAVCE vystaví svá raná díla, ke kterým má prostý příběh – tvořil je na začátku 90. let, kdy byly poměry v České republice stále uvolněné. Chodil na starý židovský hřbitov, který byl tehdy ještě jednoduše přístupný, snímat otisky náhrobků. Z těch vytvářel jedinečné monotypy, které máte možnost poprvé vidět na této výstavě.

David Cajthaml vytvořil šest suchých jehel, které ilustrují báseň Svatební košile od Karla Jaromíra Erbena. Báseň s ilustracemi vydává společně s knihkupectvík K-A-V-K-A jako bibliofilii v nákladu čtyřiceti kusů. Prvních patnáct z těchto bibliofilií je kolorovaných, výtisk číslo 1–5 jsou autorské tisky.

Knihu bude možné od 17. 10. objednat formou subskribce. Nové informace sledujte na facebookové události.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy monotypů Luboše Plného a oslava vydání bibliofilie Davida Cajthamla