Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Linoryt NOW!

Do 19.6.2016 bude v Galerii Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá skupinová výstava Linoryt NOW!.

Vystavují: Michal Cihlář, Jan Čumlivski, Tereza Damcová, Svetlana Fialová, Vojtěch Kovářík, Matěj Lipavský, Pavel Piekar, Martin Salajka, Stanislav Setínský, Magdalena Rutová, Chrudoš Valoušek, Jan Vičar

Kurátor výstavy: Radek Wohlmuth

Lehce konfrontační, lehce intervenční výstava zaměřená na Galerii Hollar a několik vybraných poloh dnešního linorytu. Projekt volně rozvíjí zatím největší linorytovou výstavu v české historii On-lino, český moderní linoryt 1910-2010, kterou jsem před šesti lety připravil pro GAVU Cheb. Jestli tehdy šlo o to, poprvé vytvořit početnou a celistvou chronologickou řadu podrobně ilustrující oborový vývoj en bloc, podstatou této expozice je naopak malá sonda do našeho „tady a teď“. Jediným jejím závazným kritériem je současnost – formální, tematická, časová. Pojetím jde o koláž, která vedle sebe intuitivně staví autory různých generací, grafické specialisty i příležitostné rytce, tradicionalisty i experimentátory. Co se prací týče kombinuje několikametrové i vysloveně drobné formáty; matrice i tisky; papír i plátno; realismus, expresi a meditativní minimalismus s knihou a ozdobnými potisky na trička. Cílem je představit linoryt (a tím i jisté teritorium grafiky) především jako živý způsob nazírání na svět adekvátní době, který dokáže těžit z tradice, ale i spoluvytvářet obraz dneška. Výstava chce být stejná jako linoleum samo: trochu bezcharakterní, trochu dekorativní, trochu překvapivá a samozřejmě také trochu špinavá. (Radek Wohlmuth)

DOPROVODNÝ PROGRAM
8. 6. v 17:00 Komentovaná prohlídka s kurátorem výstavy Radkem Wohlmuthem
11. 6. 2016 v rámci PRAŽSKÉ MUZEJNÍ NOCI:
19:30-21:30 Workshop – linoryt s Pavlem Piekarem
22:00 Komentovaná prohlídka výstavy s Pavlem PiekaremFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Linoryt NOW!