Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy „Krystalický svět“ sklářky a designérky Lenky Husárkové

Do 30.1.2016 bude v Pražské galerii českého skla, Bartoškova 26, Praha 4, zdarma přístupná zajímavá výstava „Krystalický svět“ sklářky a designérky Lenky Husárkové.

Pro Lenku Husárkovou je charakteristická absence sklářské barvy. Pracuje pouze s čirým křišťálem, který dál zušlechťuje, například kombinací se solí. Ta vytváří krystalickou strukturu, která se v symbióze s okolním světem neustále mění. Ve své práci si všímá podobnosti skla a soli. Sůl dokáže měnit své skupenství, dokáže být křehká a tvrdá zároveň, podobně je i tomu u skla.
Celý souhrn práce bilancuje na hraně pomíjivosti a věčnosti čemuž odpovídají i volená témata – například smrt.

Výstava je souhrnem autorčiny tvorby, kterou vytvořila v průběhu minulých dvou let.

Lenka Husárková je absolventkou Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově, ateliéru Design světelných objektů, Fakulty umění a designu na Univerzitě J. E. Purkyně v Ústí nad Labem, ateliér Přírodní materiály a dále pražské UMPRUM, kde studovala v ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla. V roce 2013 a 2015 byla vybrána do užšího výběru mezinárodní sklářské soutěže Stanislav Libenský Award.
V rámci Stanislav Libenský Award 2015 vyhrála Lenka Husárková zvláštní cenu za design aukční láhve Pislner Urquell. Na výrobě láhve aktuálně pracuje spolu s výtvarníkem Bořkem Šípkem. Na konci roku se bude láhev dražit a celý výtěžek z aukce bude věnován centru Paraple, které pomáhá lidem po poranění míchy.
Autorka v současné době působí jako designérka ve společnosti Crystal BOHEMIA, a. s.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy „Krystalický svět“ sklářky a designérky Lenky Husárkové