Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Karin Kralova: Taatahio Fetia

končí 14. června / Slovenský dům / Malba

Do 14.6.2019 bude ve Slovenském domě, Soukenická 3, Praha 1,  přístupná velmi zajímavá výstava obrazů Karin Králové: Taatahio Fetia.

Názov výstavy znie TAATAHIO FETIA (Muž, ktorý sa rozpráva s hviezdami) a ide o poctu zakladateľovi Československa, Milanovi Rastislavovi Štefánikovi pri príležitosti sto rokov od jeho tragickej smrti. Podujatie sa koná v rámci Roku Milana Rastislava Štefánika, vyhláseného vládou Slovenskej republiky.

Slovenská maliarka Karin Králová má svoj rozľahlý ateliér už vyše roka na najvyššom poschodí galérie 59 Rivoli v Paríži len pár desiatok metrov vzdialenej od slávneho Louvru. V jej tvorivom kráľovstve ju navštívil aj francúzsky prezident Francois Hollande. Za prísnych bezpečnostných opatrení vyšliapal za mladou Slovenkou a jej obrazmi sám až na šieste poschodie tohoto kultového sídla výtvarného umenia v Paríži, kde působí i rad ďalśích uznávaných i mladých umelcov.

V Slovenskom dome v Prahe sa už v minulosti s fenomenálnym úspechom uskutočnila aj kolektívna výstava umelcov z tohto domu.

Karin Kráľová vystavovala okrem rodného Slovenska, Francúzska, kde žije, a Česka, okrem iného nedávno aj v New Yorku, Miami či Moskve.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Karin Kralova: Taatahio Fetia