Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Josefa Kocourka: Pohádkové kresby vzpomínek

24. 8.-30. 9. / Cholupická Vinotéka / Kresba

Do 30.9.2017 bude v příjemné Cholupické vinotéce, K Dýmači 69, Praha 4 – Cholupice, přístupná zajímavá výstava Josefa Kocourka: Pohádkové kresby vzpomínek. Do Cholupic se dostanete autobusy 341 z Modřan nebo 113 z Kačerova.

Soubor 50 ilustrací prezentuje tvorbu Atelieru Klener z let 2006 až 2017.
Jedná se o kolekci ilustrací původně určených pro pohádkovou knihu.
V jednotlivých obrazech se promítají motivy ukrytých přání a příběhů o vílách, kouzelných babičkách, tajemných městech a bájných tvorech.
Celý cyklus vypráví o nepopsatelných náladách a světélkujících nadějích malého i velkého světa,a tvoří kompaktní a uzavřený celek.

Josef Kocourek,
narozený 1963, absolvoval v Praze Hudební fakultu AMU, obor choreografie. Od druhé poloviny 90.let navrhuje pro své divadelní projekty kostýmy a scénografii. První samostatné výstavy svých kreseb a obrazů realizoval po roce 2010 v Roudnici nad Labem. Další samostatné výstavy instaloval ve Zvoli, Kamenici, Cholupici, na zámku Berchtold, v Benátkách nad Jizerou, Kouřimi, Kostelci nad Černými lesy, Bruntále a Rumburku.
Maluje různými technikami. V poslední době je to nejčastěji lakovaná vrstvená tempera. Obrazy jsou odkazem na různá výtvarná období, včetně symboliky starých tvůrců, některá díla jsou inspirována Fénicií, jiná počátky 20.století, někdy třeba barokním malířem šerosvitu –Zurbaránem, nebo antickou, římskou malbou. Některé obrazy připomínají staré časy, používá techniky čínských vrstvených laků.
Kromě obrazů zdobí a vytváří karnevalové masky, škrabošky pražského typu.
Od roku 2016 celou výtvarnou produkci signuje značkou FK (František Klener, pradědeček).

 Fotografie z výstavy