Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jižní Město: Od utopie k realitě

14. 9.-30. 10. / Chodovská tvrz / Architektura

Do 30.10.2016 bude ve velké galerii Chodovské tvrze, Ledvinova 9, Praha 11 (dříve Praha 4), přístupná velmi zajímavá výstava Jižní Město: Od utopie k realitě.

Jižák slaví 40 let své existence. Pavel Karous a Jiří Sulženko ukazují historii Jižního Města v architektuře, designu a veřejném prostoru, interaktivní pocitovou mapu, archiv zvuků a videí a především velký model paneláků VVÚ-ETA, který můžete sami doplňovat archiváliemi. Na výstavu zapůjčili svoje Jižákem inspirovaná díla Josef Bolf, Jiří Franta a David Böhm, Sylva Francová, Jaroslav Róna a řada dalších. Dokonce i Chodovská madona Maxe Švabinského je k vidění.

Výstava ku příležitosti 40. výročí existence Jižního Města. Expozice prostřednictvím interaktivních prvků přibližuje jeho mladou historii a každodenní život; osloví jak pamětníky, tak současnou mladou generaci. Nápis „nedotýkejte se vystavených exponátů“ zde v žádném případě neplatí, ba právě naopak! Těšit se můžete rovněž na fotografie z období normalizace od Lubomíra Kotka, autora známé foto publikace Tady bylo Husákovo z roku 2009.

Vstup zdarmaFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jižní Město: Od utopie k realitě