Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Jan Tichý: Kresba & Jiří Wackermann: Fotografie

22. 5.-8. 7. / Café Kampus / Fotografie

Do 8.7.2018 bude v Café Kampus, Náprstkova 10, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Jan Tichý: Kresba & Jiří Wackermann: Fotografie.

Společná výstava výtvarníka Jana Tichého a fotografa Jiřího Wackermanna v Café Kampus vznikla z náhodného, leč určujícího setkání. Před několika lety se tvůrci setkali na kolektivní výstavě v chebské galerii G4: z náhodného sousedství vzešel rozhovor, z „pohledu přes plot“ vědomí jisté spřízněnosti vystavených prací, a odtud nakonec i myšlenka společné výstavy. Zde prezentované práce nebyly vytvořeny k danému záměru, nýbrž jsou vybrány z volné tvorby obou umělců a setkávají se ve společném prostoru – ať už k výmluvnému dialogu nebo mlčenlivě souhlasnému spolubytí. Je to na nich – a ovšem také, ba především, na divákovi.

Jiří Wackermann, narozen 1955 v Roudnici n.L., studoval a pracoval v Praze, později pobýval střídavě v České republice a ve Švýcarsku. Od r. 1998 žije trvale ve Spolkové republice Německo. Ve své fotografické tvorbě navazuje na východiska a vlivy z mládí (surrealismus, magický realismus) a pohybuje se přitom mezi fantazijní obrazností a prostým optickým lyrismem. Ve svých nalezených i sestavených obrazech zůstává stále věrný tradici černobílé fotografie a pracuje nadále klasickými fotochemickými postupy (negativ–pozitiv). Postupné vypracovávání obrazu v pozitivní fázi je mu důležitou složkou tvůrčího procesu, chápaného jako „činná kontemplace”. Profesně se zabývá neurofyziologickým a psychofyziologickým výzkumem. V roce 1992 založil firmu Neuroscience Technology Research s.r.o., která se orientovala na vývoj softwaru pro klinickou a experimentální neurofyziologii. V letech 1998 až 2014 působil v Institutu pro hraniční oblasti psychologie a duševního zdraví v Německu.

Jan Tichý se narodil v roce 1962 v Kolíně. Po maturitě na místním gymnáziu pokračoval na Akademii výtvarných umění v Praze, kde působil v ateliérech prof. Jiroudka a doc. Karmazína. Během studií AVU, která dokončil v roce 1989, strávil jeden rok Královské akademii Antverpy v Belgii. Věnuje se převážně malbě krajin.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Jan Tichý: Kresba & Jiří Wackermann: Fotografie