Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy ilustrací Máry Čmáry a Martiny Fischmeister: Dualismus

6. 12.-25. 1. / Cafe Prostoru v NTK / Ilustrace

Do 25.1.2019 bude v Cafe Prostoru_ , v budově Národní technické knihovny, Technická 6, Praha 6, přístupná velmi zajímavá výstava ilustrací Máry Čmáry a Martiny Fischmeister: Dualismus.

Dualismus může znamenat víru v protiklad dvou principů, dobra a zla, nebo prostě dvojí přístup k jedné skutečnosti. V případě Máry a Martiny vyjadřuje dvojí přístup k ilustraci. Odlišné pohledy i rozdílné uchopení témat. Společné jsou náměty, které se dotýkají člověka a jeho vztahu s přírodou, nebo psaných příběhů vycházejích z reality i z fikce. Jak moderní člověk s přírodou nakládá a jak vzájemně spolu působí? K tématu každý přistupuje svým subjektivním pohledem. Vystavené ilustrace jsou vytvořené za poslední rok a mnoho z těchto prací můžete shlédnout na výstavě poprvé. Vizuálně autory spojuje barevnost a fantazie, které meze rozhodně nekladou. Martinu a Máru jste mohli spatřit naživo malovat na festivalu KOMA v Brně, nebo na akcích Raw Art Wrestling (RAW).

 

MARTINA FISCHMEISTER (*1995 v Praze) vystudovala malbu a grafiku a věnuje se převážně tvorbě ilustrací, které vznikají kombinací tradičních a digitálních technik. Zajímá se o vztahy člověka s přírodou a mimo jiné ji inspirují povídky. Její ilustrace vycházejí v magazínu Salon, nebo se s nimi můžete setkat na obálkách knih „Landie“ a „Volba“.

MÁRA ČMÁRA pravým jménem Marek Kulhavý (*1993 v Praze) je ilustrátor a komiksový tvůrce, jehož tvorba se vyznačuje především výraznými barvami a užíváním analogových technik v kombinaci s digitálním zpracováním. Ilustraci se snaží užívat jako jazyk či komunikační prostředek, kterým promlouvá k divákovi. S jeho prací se můžete setkat například v magazínu RedWay. Mohli jste ho spatřit i v soutěži RAW (Raw Art Wrestling).

Za Cafe Prostoru_ Martina Houdek

instagram.com/mara_cmara

instagram.com/fischmeisterrFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy ilustrací Máry Čmáry a Martiny Fischmeister: Dualismus