Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy ilustrací Camilly Falsini – Deset Malých Bubáků

Do 10.7.2016 bude ve francouzské kavárně Oh la la, Komunardů 13, Praha 7, v zadní výstavní místnosti, přístupná zajímavá výstava ilustrací Camilly Falsini – Deset Malých Bubáků.

Text k výstavě:

Cesta teritoriem snů, kde čáry a strachy nabývají tvarů. Italská umělkyně Camilla Falsini nás tentokrát zve k procházce po odvrácené straně své obvykle pestrobarevné tvůrčí planety.

Překračuje hranici své chromatické stupnice, nepředkládá mozaiky, pohádky hýřící modří, žlutí a červení. Vede nás k setkání s řadou temných postav.

Zlé královny, černokněžníci, křenící se netvoři, vyděšení jezdci. Deset bubáků, ve skutečnosti neškodných. Deset postav ponechaných v ledově chladné krajině kropenaté malými stavbami, stylizovanými stromy, organickými formami, linkami a rozprášenými stopami, které mi připomínají geometrie zahrady v L‘ année derniere a Marienbad od Alaina Resnais nebo skici Petera Greenawaye. Bez strachu se dívám do očí těch deseti malých bubáků a vím, že opravdovou noční můrou by bylo neznat barevnou část palety Camilly Falsini.Fotografie z výstavy