Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy HOLY WAYS /Brázdil, Gemrot, Korečková, Mravec, Saudek, Valečka/

8. 10.-5. 11. / European arts / Malba

Do 5.11. 2015 bude v Galerii a aukční síni European Arts, Senovážné náměstí 8, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová výstava HOLY WAYS /Brázdil, Gemrot, Korečková, Mravec, Saudek, Valečka/.

Vystavují: /Aleš Brázdil / Jan Gemrot / Markéta Korečková / Dušan Mravec / David Saudek / Jaroslav Valečka

Text kurátorky: PhDr. Rey Michalové, Ph. D. k výstavě:

Holy Ways, téma cest, se jako červená nit vine celou kulturní historií lidstva a je mimořádně důležitou součástí světových náboženství. Je námětem mnoha klíčových literárních děl i aktů osobní mystiky. Tedy spolu s polaritou dobra a zla, vztahem mezi mužem a ženou snad nejčastější motiv vůbec. Rozlohy tohoto pojmu jsou však mnohem širší a zahrnují také význam cesty ve smyslu duchovním.
Zvolili jsme toto mnohostranně umělecky uchopitelné téma snad i v rámci příznačného termínu, kdy se vracíme z dovolených, našich zčásti prefabrikovaných dobrodružství, a s hřejivým pocitem sníme o ostrově pokladů, radostech srdce a romantických pohádkách našich příštích dnů.
Tento moment může spojit mnoho tvůrčích pohledů vystavujících autorů, výrazných a nepřehlédnutelných osobností současné umělecké scény. Předkládají nám zde svou reflexi tématu jako „obrazy z cest“, „posvěcených“, šťastných, osvícených; i cest poznání, jako záznamy vlastních zkušeností, jako horký závan letošního léta.

PhDr. Rea Michalová, Ph. D.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy HOLY WAYS /Brázdil, Gemrot, Korečková, Mravec, Saudek, Valečka/