Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy grafik Martina Manojlína

končí 8. června / Café Jericho / Grafický design

Do 8.6.2019 bude v Café Jericho, Opatovická 26, Praha 1, přístupná zajímavá výstava velkoformátových grafik Martina Manojlína.

Martin Manojlín

Narodil se 1.6.1972 v Ostrově nad Ohří.

Vystudoval Pedagogickou fakultu Univerzity Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem (český jazyk a výtvarná výchova). V té době se projevil jeho zájem o grafiku (speciálně o techniky tisku z výšky) – jeho uměleckými učiteli byli vynikající grafici – prof. Miloš Michálek a Alois Kračmar.

Ve své grafické tvorbě se Martin Manojlín věnuje exlibris i volné grafice, převážně v technikách tisku z výšky. Jedná se hlavně o techniku tisku ze dřeva a lina, kde tyto klasické techniky kombinuje s prvky aktivní a strukturální grafiky v kombinaci tisku z nejrůznějších materiálů (alobal, igelit apod.).

Zúčastnil se řady samostatných i společných výstav a jeho díla jsou zastoupena v mnoha českých i zahraničních sbírkách.V roce 2007 byl na prestižní přehlídce exlibris v turecké Ankaře – vrcholném bienále na světě – český grafik Martin Manojlín oceněn jednou ze speciálních cen, cenou Selcuk University v Ankaře. Na tuto výstavu poslalo práce přes tisíc umělců z celého světa – vybíralo se z více než tří tisíc grafických listů.

http://www.manojlin.com/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy grafik Martina Manojlína