Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy G point | Atelier grafiky Fakulty umění Ostravské univerzity

Do 10.9.2017 bude v Galerii Hollar, Smetanovo nábřeží 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava G point | Atelier grafiky Fakulty umění Ostravské univerzity. Všechny fotky z výstavy a vernisáže: Petr.

Výstava představuje práce Katedry grafiky a kresby Fakulty umění Ostravské univerzity. Tento ateliér vychoval již řadu profesionálních umělců, kteří se úspěšně zapojili do výtvarného života. Katedra výtvarné tvorby, později Institut umění a nyní Fakulta umění, vznikla pod vedením Prof. Eduarda Ovčáčka v roce 1991 a v oblasti grafiky se zaměřila na výuku klasických (lept, linoryt, litografie) i soudobých grafických technik (serigrafie, digitální grafika). Zanedlouho si získala mezi umělci i odborníky značné renomé podpořené organizováním tzv. „workshopů“ – tvůrčích setkání s domácí i se zahraniční účastí, orientovaných
především na techniku sítotisku neboli serigrafie. To bylo přínosné i pro samotné studenty, kteří se měli možnost seznámit s tvůrci současné grafiky. Připravovaná prezentace v galerii Hollar má za cíl zhodnotit dosažené úsilí Katedry grafiky a kresby na Ostravské univerzitě. Výstava v prestižní pražské galerii Hollar je samozřejmě velkou výzvou jak pro studenty tak pro pedagogy školy. Sdružení grafiků-umělců Hollar touto výstavou pokračuje v započatém programu zaměřeném na představování tvorby mladých talentů, a tím naplňuje jedno ze svých mnoha poslání v oblasti grafického umění.

Kurátorka výstavy: ak. mal. Berenika OvčáčkováFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy G point | Atelier grafiky Fakulty umění Ostravské univerzity