Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Frankfurt – Prag – Bratislava

14. 5.-31. 5. / Vrtbovská zahrada / Fotografie

Do 31.5.2018 bude ve Vrtbovské zahradě, Karmelitská 25, Praha 1, přístupná zajímavá skupinová výstava Frankfurt – Prag – Bratislava.

Jedná se o společný projekt německo-českého a německo-slovenského hospodářského sdružení e. V. a Frankfurtského klubu umělců e. V.

Vystavují:

Martin Pala, Bratislava
Je sochař. Vystudoval řezbářství v Bratislavě a na Vysoké škole für Angewandte Kunst ve Vídni vystudoval obor zpracování kovu, kde také vyhrává soutěž „Wienerbörsepreis 1994“. Následně v letech 1994 až 1999 studoval sochařství na Vysoké škole výtvarných umění v Bratislavě. Roku 1999 založil spolu s přáteli sochařský ateliér „Tri kamene“.
Web: www.trikamene.sk

Peter W.Schindler, Frankfurt
Fotografuje jako autodidakt s analogovými středoformátovými fotoaparáty, od roku 1985 výhradně v černobílé barvě. Zabývá se především tématy lidí na pracovišti / v uměleckém světě, ale také krajinnou a architektonickou fotografií.
Na této výstavě představuje pohledy na město Frankfurt.

Jozef Barinka, Bratislava
Je sochař, medailér a kreslíř. Absolvoval Střední školu – obor řezbářství a Vysokou školu – obor sochařství specializace figurální sochařství v Bratislavě. Ve svojí tvorbě se věnuje volné plastice, reliéfu, medaile, monumentální tvorbě a kresbě. Od roku 1994 působí na Katedře Restaurování v Bratislavě. Je členem sdružení „Art Club 60+8“.

Věra Krumphanzlová, Praha
Je profesí malířka, grafička a ilustrátorka. Vystudovala Střední uměleckoprůmyslovou školu sklářskou (SUPŠS) v Železném Brodě a v Praze Vysokou školu uměleckoprůmyslovou (VŠUP). Studovala kaligrafii (nauka o písmu) a sumii (nauka o japonské tušové malbě) na Japonské ambasádě a v Japonsko-české společnosti v Praze. Realizovala cca 160 samostatných a nespočet kolektivních výstav, téměř po celém světě, získala několik ocenění. Bydlí a tvoří v Praze.Je označována za malířku lyrické abstrakce s důrazem na provokativní barevnost, maluje většinou krajiny. Ilustruje hlavně knihy pro děti. Web: www.krumphanzlova.cz

David Krumphanzl, Praha
Maluje a má reklamní agenturu pro polygrafické služby. V posledních 10 letech měl několik samostatných a společných výstav. Maluje zpravidla krajiny a objekty v krajině, v různé míře stylizované. Oblíbený styl je poloabstrakce, pohled zvolna přecházející z reality do nereality. Oblíbená technika je olej, tuš. Web: www.krumphanzl.net

Petra Schott, Frankfurt
Malířka a právnička. Od poloviny 90. let se podílí na skupinových výstavách, vystavuje ale i samostatně. Její malířské umění klade důraz na barevnou hravost.
Zabývá se asociativním a figurálním způsobem lidmi, jejich sny, vizemi a vazbami. Web: www.petra-schott.de

Uwe Dorneburg, Frankfurt
Absolvoval víceleté studium v jižní Africe a v jižní Francii. Zabývá se předeším informálním uměním (Art Brut) a figurativní olejomalbou, strukturální a experimentální prací. Vystavoval a vystavuje nejen v Německu, ale i v zahraničí.
Web: www.uwe-doernenburg.de

Falk Schornstheimer, Frankfurt
Je malíř na volné noze a bydlí ve Frankfurtu nad Mohanem. Po mnoha letech studia výtvarného umění a dějin umění v Kolíně nad Rýnem pracuje na hranici mezi figurací a abstrakcí. Ve smíšených technikách jako je akryl, akvarel, olej a křída, stejně jako v nejrůznějších materiálech zkoumá moment překlápění z obrazce na strukturu. Tímto způsobem vznikají meditativní vzory a textury, ve kterých je možné rozpoznat obrysy postav. Web: www.falk-schornstheimer.de

Arno Dirlewanger, Frankfurt
Ve své tvorbě upřednostňuje prostorové konstrukce z neobvyklých perspektiv, technoidní objekty a expresivní tančící tělesa kreslená uhlem, tužkou nebo křídou. V kresbách se projevuje technický zájem a touha po hravě provokativních řešeních, která byla také důležitými prvky v období jeho studia designu a v jeho předchozí profesní činnosti inovačního konzultanta, trenéra kreativity a lektora na vysokých školách uměleckých.
Web: www.arno-dirlewanger.de

Německo-české a německo-slovenské hospodářské sdružení (DTSW) e. V. se sídlem ve Frankfurtu nad Mohanem bylo založeno v roce 1990. Od té doby se její působnost stále rozvíjí. V dnešní době je DTSW s jejími partnerskými kancelářemi v Praze, Ostravě a Bratislavě pro své členy a další zájemce poradenské centrum pro téměř všechny důležité otázky hospodářského angažmá v Česku nebo na Slovensku.
Stanovení cíle bez výjimky neplaceného pracujícího představenstva je podpora obchodních vztahů, výměna know-how a zkušeností, poskytování a šíření informací a pomoc při podnikatelských aktivitách. V minulosti byly uspořádány četné veletrhy, semináře, workshopy a sympózia zaměřené na důležité bilaterální podnikatelské otázky.
Web: dtsw.de

Frankfurtský klub umělců byl založen v roce 1995 s cílem vytvořit platformu pro umělce a příznivce umění. Tato platforma umožňuje společnou výměnu zájmů a zkušeností. Dodatečně podporuje mladé, talentované a ještě neetablované umělce. Naši členové jsou umělci z oblasti hudby, malířství, sochařství, divadelní, recitace, designu (klenoty), grafiky, konceptuálního umění, fotografování a psaní, stejně jako mnoho lidí, které umění zajímá.V kulturním životě ve Frankfurtu jsou známé naše měnící se výstavy, nedělní hudební a literární matiné, jazzové koncerty a čtení v pátek večer.
Web: frankfurter-kuenstlerclub.deFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Frankfurt – Prag – Bratislava