Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy Filip Nízký – Disky a křídla

12. 7.-1. 8. / Knupp Gallery / Sklo

Do 1.8.2018 bude v Knupp Gallery, Revoluční 17, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a krásná výstava Filipa Nízkého – Disky a křídla.

Autor představí novou kolekci skleněných objektů a maleb akrylem na plátně.

Jeho práce jsou charakteristické pro svou jednoduchost, vzdušnost a jemné světelné přechody v broušených tavenicích. Jistou novinkou v presentaci Nízkého díla naší galerií jsou zmíněné obrazy. Ty jsou v abstraktní rovině, myšlenkově vychází z Filipových skleněných plastik.

…….

MgA. Filip Nízký – narozen 24.5.1972 v Ústí nad Labem . Vystudoval ateliér skla u prof. Vladimíra Kopeckého na Vysoké škole umělecko-průmyslové /1993-1999/. Během studia absolvoval stáž na AVU v Praze /prof.Milan Knížák – intermediální škola/1997/. Zabývá se designem, malbou, sochařstvím, prostorovými instalacemi .V oblasti designu spolupracuje s firmou Moser /1997-2006/ na limitovaných sériích a autorských unikátech .Od roku 2004 navrhuje pro sériovou výrobu firmy ZBS Concept .Od 2005 spolupracuje s italsko-francouzskou firmou Salviati na několika sériích designu skla .V roce 2003 založil studio pro design skla FIL-LU SPHERE, v rámci kterého vyrobil řadu unikátů a několik limitovaných sérií skla technikou foukání, tavení a broušení. Realisoval tavenou skleněnou plastiku pro hotel Crystal Palace v Mariánských Lázních. V rámci Mnichovského velerthu řemesel získal v roce 2000 cenu „Talente“ v oboru sklo. Od roku 1999 vystavuje v ČR i v zahraničí. Jeho práce je zastoupena ve veřejných i soukromých sbírkách po celém světě.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy Filip Nízký – Disky a křídla