Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž výstavy 100 let Fotoklubu Čáslav

končí 30. června / Dusíkovo divadlo Čáslav / Fotografie

Do 30.6.2019 bude v Dusíkově divadle, Masarykova 194, Čáslav (cca 1 hodinu rychlíkem z Hlavního nádraží Praha a pak cca 10 min pěšky), přístupná krásná výstava 100 let Fotoklubu Čáslav.

FOTOKLUB ČÁSLAV slaví 100. výročí svého založení

Na Nové scéně čáslavského Dusíkova divadla proběhla v úterý 14. května 2019 vernisáž výstavy pořádané k příležitosti 100. výročí založení Fotoklubu Čáslav. V rámci expozice zde jsou poprvé v podobném rozsahu prezentovány jak dokumenty dokladující činnost klubu v uplynulém století, tak historické snímky a ukázky tvorby jeho současných členů.

Čáslavský fotoklub čelil v minulosti restriktivním opatřením různých politických režimů, několikrát musel svoji činnost přerušit, ale vždy se jeho členům podařilo po kratším či delším období na původní aktivity navázat a pokračovat v práci. Díky tomu patří k nejstarším českým klubům fotografů v naší zemi, který existuje až do dnešních dnů.

Podklady k výstavě shromažďovali členové fotoklubu systematicky již několik let a díky jejich úsilí se například podařilo u rodin původních zakladatelů objevit unikátní autentické materiály dosvědčující vysokou aktivitu a úroveň fotografické tvorby tehdejších členů. Některé z nich jsou prezentovány v rámci výstavy.

Součástí oslav 100. výročí založení Fotoklubu Čáslav bude také reprezentativní almanach obsahující nejen veškeré dokumenty a fotografie vystavené v Dusíkově divadle, ale mnoho dalších materiálů týkajících se bohaté historie klubu a současných aktivit místních fotografů. Almanach bude vydán coby třetí svazek edice uměleckých publikací Picturis.

Role kurátora výstavy a autora připravovaného almanachu se ujal Petr Svoboda, emeritní ředitel mostecké galerie, a na realizaci projektu se vedle Dusíkova divadla podílejí rovněž Město Čáslav, Městské muzeum a knihovna Čáslav, v jehož depozitu se nacházejí originály některých fotografií, a místní spolek Třiatřicet.

Záštitu nad celou událostí přijal čáslavský starosta JUDr. Vlastislav Málek.
Podrobnosti a aktuální informace naleznete na webu www.fotoklubcaslav.cz a na facebookové stránce www.facebook.com/fotoklub.caslav
Ing. David Novák, předseda Třiatřicet, z.s.
__________________________________________________
odkaz na něco dalšího z historie klubu:

Historie fotoklubu

seznam vystavujících:viz plakát
vystavené fotografie již nežijících autorů: Paďouk st., Paďouk ml., Volák, Starý, Černík st.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž výstavy 100 let Fotoklubu Čáslav