Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Všude dobře – výstavy fotografů Respektu

17. 6.-31. 8. / DOX / Fotografie

Do 31. 8. 2015 bude v centru současného umění DOX, Poupětova 1, Praha 7, přístupná zajímavá výstava Všude dobře – fotografové Respektu.

Málokdo má republiku prozkoumanou tak jako oni. S padesáti tisíci kilometry, které každý z nich ročně najede, snad není v Česku místo, kde by se jeden z fotoreportérů Respektu někdy neobjevil.

Karel Cudlín, Milan Jaroš a Matěj Stránský sledují a dokumentují, jak se chováme během mimořádných událostí i za ospalého nedělního odpoledne. V průběhu posledních pěti let byli u povodní i sněhových kalamit, předvolebních kampaní, jmenování vlády, průjezdu konvoje NATO, pochodu Prague Pride i zatmění slunce. Jejich fotografie ale také ukazují, že běžně spíš chodíme do muzeí, nákupních středisek či na festivaly, ale držíme i masopustní tradice či hrajeme paintball, hledáme v našich horách divočinu nebo se snažíme zvládat osobní tragédie a hledat v nich smysl a přitom fandíme hokeji nebo chováme včely.

Výstava Všude dobře ukazuje, jak moc jsou mimořádné okamžiky našich životů propojené s banálními každodenními chvilkami. A že jedny bez druhých jsou nemyslitelné.

Kurátoři výstavy: Pavel Turek, Tomáš DidunykFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Všude dobře – výstavy fotografů Respektu