Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Vlasta Kahovcová – Obrázky z podzámčí

24. 10.-6. 12. / SUPŠ a VOŠUP (škola) / Malba

Do 6.12.2019 bude v galerii školy SUPŠ a VOŠUP, Žižkovo náměstí 1, Praha 3, přístupná výstava Vlasty Kahovcové – Obrázky z podzámčí. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Karel Štojdl.

Tvorba Vlasty Kahovcové prošla vývojem z příběhů lidí ze staré Prahy, pouliční lyriky skrytých dvorečků a pavlačí přes obrázky z podzámčí až k „portrétům věcí“, kde si pohrává s mnoha detaily, které ji napadnou. Obrázky Vlasty Kahovcové jsou stále vystavovány nejen na výstavách v ČR, ale má i řadu příznivců snad na všech kontinentech zeměkoule.

Vlasta Kahovcová (* 7. ledna 1944) je česká zpěvačka a výtvarnice, sestra kytaristy a zpěváka Karla Kahovce.

Vystudovaná výtvarnice na ÚPRUM již od mládí ráda zpívala hrála na kytaru. Během studií hrála ochotnicky divadlo a začala vystupovat s amatérskou bigbeatovou skupinou. Snad poprvé si ji širší hudební publikum povšimlo na komponovaném bigbeatovém pořadu zpěváka Josefa Laufra v nuselském Divadle na Fidlovačce. V roce 1964 následoval úspěšný konkurz na zpěvačku do Divadla Semafor, kterého se zúčastnila z popudu svého tehdejšího přítele Jiřího Štaidla. Ve známém televizním pořadu Recital 64 Jiřího Suchého a Jiřího Šlitra si zazpívala dvě písničky.

Po dvou letech Divadlo Semafor opustila a přesídlila do Divadla Apollo, odkud posléze přešla do Divadla Rokoko. Ani zde dlouho nevydržela a v prosinci 1973 odjela s orchestrem Vlado Rubeše zpívat do zahraničí. Po návratu dostala od Karla Gotta nabídku, aby vystupovala jako doprovodná vokalistka s jeho kapelou, kterou vedl Ladislav Štaidl.

V současné době se již hudební činnosti nevěnuje a pracuje pouze jako výtvarnice.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Vlasta Kahovcová – Obrázky z podzámčí