Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Veronika Landa ve Vitra Collector’s Lounge by DSC Gallery

1. 3.-28. 3. / DSC Gallery / Malba

Do 28.3.2018 bude v DSC Gallery, Dlouhá 5, Praha 1, v prostoru Vitra Collector´s Lounge v podzemí vzadu, na doptání přístupná menší skvělá výstava Veroniky Landa. Všechny fotky z výstavy i z vernisáže: Petr.

„Bílá plocha plátna znamená pro mne operační stůl. Malířské nástroje plní funkci chirurgických instrumentů. Skalpely, různé háky, kleštičky na odštipování masa. Proměna jemné růžové tkáně v tkáň atrofickou a na zpět až k plnému uzdravení. Samotný akt obnovy a destrukce zanáším postupně do malířských past. Vytváří se tenounké vrstvičky jako lidská kůže. Ty po té spojuji v celky a doslova šiji novou kůži. A tak vzniká nový pulsující život. Postavy rostou, jindy působí dojmem, že jsou zamražené. To když se rozhodnu použít skleněný gel, který je tekutý a neforemný. Ale já pomocí instrumentů do nitra hmoty sekám a sekám, až se vyrojí mražené hvězdice. Ve svitu slunce září. “
Veronika Landa

Pokud se dnes mluví o současné malbě, přístup malířky Veroniky Landy tomu zcela odpovídá. Umělkyně zásadně nenavštěvuje výstavy a vernisáže svých kolegů, možná právě proto je její striktní rukopis zcela výjimečný a neokoukaný. Náměty Veronika čerpá ze svého každodenního života. Banální rodinnou procházku povyšuje na duchovní a meditativní chvilku. Nedokonalé a zdeformované postavy bezstarostně plují prostorem a časem, ale v růžových oblacích na ně číhá nelítostná realita.

Vzdělání

1995-2000 Střední uměleckoprůmyslová škola, Obor užitá malba
2002-2003 AVU malířská škola Michaela Rittsteina
2003-2008 AVU malířská škola Vladimíra Skrepla

Samostatné výstavy

2012 Chodovská tvrz, Odjinud
2014 alina Art galerie Chemnitz (Německo), „Veronika Landa“
2014 Galerie středočeského kraje Kutná Hora, Moje volba
2015 alina Art Innestadtgalerie Chemnitz, Innere Konsequens
2016 alina Art galerie Lipsko, Eigendynamik
2016 Galerie DOLE, OSTRAVA, Ateliér dušeFotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Veronika Landa ve Vitra Collector’s Lounge by DSC Gallery