Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Veronika Bromová, Dagmar Bromová a Pavel Brom — Bromfiles — Rodinná manufaktura

19. 4.-19. 5. / Fotograf Gallery / Fotografie

Do 19.5.2018 bude ve Fotograf Gallery, Jungmannova 7, Praha 1, přístupná zajímavá instalační výstava Veronika Bromová, Dagmar Bromová a Pavel Brom  — Bromfiles — Rodinná manufaktura.

Veroniku Bromovou formovalo postmoderní klima přelomu 80 a 90. let. Zásadní vliv ale přiznává i svým rodičům. Z hlediska poetiky šlo především o magičnost a imaginativnost provázanou s vizuálními trendy současného světa. Po formální stránce o princip opakování, fragmentace, skládání, montáže a koláže. Dagmar a Pavel Bromovi převáděli fotografické médium do formy tisku v genealogických intencích xylografie, jak byla využívána v reprodukci zejména v 18. a 19 století. Rafinovaně aplikovali obdobnou techniku na soudobé popkulturní obrazy. Jejich přípravné grafiky, výstřižky i finální ilustrace vykazují pozoruhodnou příbuznost s pracemi Veroniky Bromové, která v duchu rodinné tradice pracuje s jazykem fotografie a jejími derivacemi.
Manželé Bromovi ovlivňovali vizuální styl 60. a 70. let v české grafice. Kromě ilustrací spolupracovali na doprovodných grafických materiálech pro divadelní scény a hudební vydavatele. Veronika Bromová byla jednou z klíčových postav nových médií 90. let, zejména fotografické postprodukce a digitálně manipulovaného obrazu. Vynalézavě využila technické možnosti, které přinesl konec milénia, obdobně jako její rodiče ve své době dosahovali pozoruhodných výsledku ve zvoleném médiu fotomontáže.

http://fotografgallery.cz/bromfiles/

Kurátorka : Mariana SerranováFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Veronika Bromová, Dagmar Bromová a Pavel Brom — Bromfiles — Rodinná manufaktura