Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Kompaník: Aha, výstava

Do 29.3.2016 bude v Galerii Slovenského Institutu, Jilská 16, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Tomáše Kompaníka: Aha, výstava.

Výstava predstavuje knihu AHA grafického dizajnéra Tomáša Kompaníka. AHA spája tradičné ľudové výšivky so súčasným grafickým dizajnom. Ďalej výstava predstaví originálne odevné výrobky zo zbierok Múzea ľudovej umeleckej výroby, ktoré autora inšpirovali.

www.ahaslovakia.sk

Tomáš Kompaník (1988) študoval marketingovú komunikáciu v Nitre a grafický dizajn na Univerzite Tomáša Baťu v Zlíne. Za knihu AHA najprv získal cenu za najkrajšiu študentskú knihu v Česku, prestížnu cenu TypoDesignClubu, umiestnil sa medzi najlepšími záverečnými prácami krajín V4. Vlani knihu sám vydal a distribuoval, ocenili ju bronzovou medailou na medzinárodnej súťaži European Design Awards a v októbri si v Berlíne prevzal Red Dot Design Award, jednu z najvýznamnejších dizajnérskych cien, s titulom Best of the Best, akú doteraz nedostala žiadna slovenská kniha. Kniha AHA bola oficiálnym darom pre hostí slovenského pavilónu na svetovej výstave Expo 2015 v Miláne.Fotografie z výstavy