Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tomáš Beňadik: Back to School

Do 10.9.2017 bude ve White Room v Art Districtu Pragovka, Kolbenova 34A, Praha 9, přístupná velmi zajímavá výstava Tomáše Beňadika: Back to School.

Tomáš Beňadik (*1991, Bratislava) ve své tvorbě uchopuje postinternetovou situaci v tradičních termínech vrstvení, asambláže a koláže. Pracuje s formální čistotou, kterou záměrně deformuje. Svou posedlost ikonickými retroobjekty transformuje a usazuje do nečekaných souvislostí archetypálních témat, nové historie a práce s nevyjasněnou sexuální identitou. Resuscitací starých vtipů a anticipací nových paradoxů oťukává možnosti podmínek, priorit a kompromisů. Recykluje pozůstatky akcí, myšlenek a osob, které proběhly krajinou, vyrábí vlastní lógr z lodního laku a čerstvě mleté kávy a ptá se, co zbyde po evropském pikniku.
Většina prezentovaných prací vznikla přímo pro prostor White roomu a jsou tematicky i místem spojeny s areálem Pragovky a jeho nejnovější historií.

Výstava otevřena do 10.9. vždy v úterý a ve čtvrtek 16:00 – 20:00, resp. po dohodě s autorem na čísle +421 910 587 913Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tomáš Beňadik: Back to School