Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Tereza Lochmannová: Strategie přežití

Jen do 18.5.2018 poběží v prostorech uměleckého studia spolku Prám, Čerpadlová 4b, Praha 9 (vlak, tram, bus Nádraží Libeň), velmi zajímavá výstava Terezy Lochmannové: Strategie přežití. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Velkoformátové dřevořezy kombinované s malbou, “woodcut paintings “, reflektují utváření strategií přežití od dětství přes pubertu až do pokročilého věku. S jistou dávkou sebeironie a expresivity sledujeme dětské experimenty se žížalami, přes rvačky, setkání se smrtí v podobě zastřeleného drozda až po existenciální téma dětí na lovu. V rámci dotazníkové instalace jsou návštěvníci konfrontováni sami se sebou a mají možnost se svěřit se svou vlastní strategií přežití.

Tereza Lochmannová (*1990 v Praze) vystudovala pražskou UMPRUM a následně magisterský program na École Nationale Supérieure des Beaux Arts (ENSBA) v Paříži. Absolvovala v roce 2017 současně v ateliéru grafiky a malby. Vystavuje v Paříži i v Praze od roku 2014, její práce byly představeny mimo jiné v rámci kolektivních výstav LUBOK (2016, Galerie Dukan, Lipsko) a Éclosion (2017, Galerie Joseph, Paříž). Uskutečnila několik samostatných výstav, v roce 2016 Animal Militaris (Galerie Artinbox, Praha) a 7xJack (Espace Canopy, Paříž) a v roce 2017 diplomovou instalaci Don’t Grow Up (ENSBA, Paříž). V současné době žije a pracuje v Paříži.

-> Web / terezalochmann.com
-> Instagram / https://www.instagram.com/terezalochmann/
-> FB / https://www.facebook.com/terezalochmann/Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Tereza Lochmannová: Strategie přežití