Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Ten film miluju I. – Bulharský filmový plakát

Do 26.2.2016 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná výstava Ten film miluju! I. – v rámci 8. ročníku Festivalu bulharských filmů v Praze.

Výstava autorských plakátů představuje oblíbené filmy pohledem současných bulharských grafiků. Dvě kolekce, z nichž první představuje zahraniční filmy a druhá bulharské, pod názvem Ten film miluju! budou představeny v rámci 8. ročníku Festivalu bulharských filmů v Praze. Bulharská platforma Plakatkombinat vyzvala umělce, aby u příležitosti 100. výročí bulharského filmu vytvořili plakáty ke svým oblíbeným filmům. A tak vzniklo celkem šedesát plakátů k filmům, mezi kterými nechybí Kmotr, Hvězdné války, Přelet nad kukaččím hnízdem, Snídaně u Tiffanyho, Mechanický pomeranč, ale i ani bulharské filmy Kozí roh, Odsouzené duše, Východní hry, Mise Londýn aj.

Vernisáže se zúčastnili někteří z výtvarníků osobně, konkrétně Nadežda Komitska, Filip Bojadžiev a Stefan Činov.

Festival Bulharských filmů proběhne ve dnech od 11. do 17. února 2016 v kině Lucerna a v kině Evropský dům. Vstupné v kině Lucerna činí 100 Kč, do kina Evropský dům je vstup zdarma. Vstupenky je možné zakoupit v on-line prodeji kina Lucerna. Všechny filmy jsou opatřeny anglickými a českými titulky. Více na: www.bki.czFotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Ten film miluju I. – Bulharský filmový plakát