Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Svetlana Fialová ve Vitra Collector’s Lounge by DSC Gallery

23. 8.-22. 9. / DSC Gallery / Malba

Do 22.9.2018 bude v DSC Gallery, Dlouhá 5, Praha 1, v prostoru Vitra Collector´s Lounge v podzemí vzadu, na doptání přístupná zajímavá výstava Svetlany Fialové. Všechny fotky z výstavy i vernisáže: Petr.

Svetlana Fialová (*1985) sa narodila a žije v Košiciach. Študovala na Akademii výtvarných umění v Ateliéri malířství II u Vladimíra Skrepla a v roku 2015 ukončila doktorandské štúdium u školiteľa Daniela Fischera na Vysokej škole výtvarných umení v Bratislave. V rámci doktorandského štúdia absolvovala ročnú ERASMUS stáž v Red Gallery v Londýne. Je laureátkou Jerwood Drawing Prize 2013, finalistkou Ceny kritiky za mladou malbu, VÚB maľby, Essl Art Award a Ceny Nadácie Novum. Sólovo vystavovala v Paríži, Viedni, Prahe, Bratislave. Zúčastnila sa rezidenčných pobytov v San Franciscu, Goteborgu, Northamptone, Maribore, a v decembri absolvuje dvojmesačný pobyt v Youkobo Art Space v Tokiu spojený so samostatnou výstavou.

Vo svojej tvorbe pracuje multimediálne, ale najčastejšie s kresbou a linorytom. Vychádza hlavne z osobnej skúsenosti a zážitkov, v poslednom období vstupujú do kresieb ako motívy otázky nezávislosti, autonómie, bojov o moc a vplyv v rôznych komunitách a sociálnych skupinách. Fialovú zaujímajú najmä špecifické ‘hraničné’ situácie, kde sa napätie a účelové správanie stretávajú s túžbou po spojení a spolupráci. Odraz tejto dynamiky sleduje aj v súčasnej pop kultúre. Pop kultúrne vstupy často ironizuje, ale im aj priznáva ich kvalitu a nezriedkavú údernosť vo forme príťažlivej skratky. Témy reflektuje a mixuje do podoby komplikovaných kompozícií, kde strategicky narúša pravidlá perspektívy, kompozície, farebnosti; deformuje figúry a línie.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Svetlana Fialová ve Vitra Collector’s Lounge by DSC Gallery