Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Svatopluk Zapletal: Knižní a volná grafika

Do 17.5.2018 bude v Galerii Lucerna, Štěpánská 61, Praha 1 – Palác Lucerna, mezipatro (po schodech a naproti vstupu do Kina Lucerna), přístupná zajímavá a krásná výstava Svatopluk Zapletal: Knižní a volná grafika.

Výstava 40 let knižní a volné grafiky česko-německého umělce Svatopluka Zapletala. Otevírací doba galerie Po – Pá od 16:00 do 21:00.

Svatopluk Zapletal

Narozen 1946 v Praze.
V roce 1969 emigroval do Německa, kde dva roky pracoval
v dělnických a technických profesích.
V letech 1971-1977 studoval na Vysoké škole výtvamých umění v Hamburku malířství, grafiku a typografii. Od roku 1975 vydává bibliofilie s vlastíl typografickou úpravou a ilustracemi a věnuje se volné grafické a malířské tvorbě.
V roce 1994 se vrátil do Prahy, od roku 2005 žije v Ostrově pod Blaníkem a v Hamburku.
Vedle více než třiceti samostatných výstav se zúčastnil mnoha kolektivních výstav v Německu, Rakousku, Itálii, Francii a USA. Jeho práce jsou zastoupeny v řadě soukromých sbírek v Evropě i v USA, a také v knihovnách a museích (Victoria & Albert Museum, London; Herzog August Bibliothek Wolfenbüttel, Německo; Centre Pompidou, Paříž, Francie; Stanford University, Stanford, USA; Rijksmuseum Meermanno Westreenianum, Den Haag a další).
Jedna z jeho publikací byla v Německu vybrána mezi nejkrásnější knihy roku a dvakrát dostal cenu města Hamburku za knižní uměleckou činnost. 2017 obdržel prestižní cenu (Stomps-Preis) města Mohuče zase za dosavadní knižní uměleckou tvorbu.

Výstava uskutečněna s podporou města Hamburku, úřadu pro kulturu.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Svatopluk Zapletal: Knižní a volná grafika