Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž SEX KÓMA 37 – Výstavy absolventů Jiřího Petrboka

končí 24. května / DSC Gallery / Malba

Do 24.5.2019 bude v DSC Gallery, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava SEX KÓMA 37 – absolventi Jiřího Petrboka.

Na výstavě se představí několik výrazných osobností ateliéru kresby Jiřího Petrboka z pražské Akademie výtvarných umění v Praze ve složení: Andrea (Lédlová) Baštýřová, Jiří Baštýř, Jiří Marek, Jan Uličný a Míra Šeda.

Do jaké míry ovlivňuje pedagog své studenty? Je tento vliv vědomý anebo se otisk (inspirace) dostává do podvědomí studenta spíš podprahově, formou jakéhosi alter ega? Pedagogický přístup Jiřího Petrboka se snaží být liberální a svobodný, přesto se jeho malířský vliv u některých studentů nedá úplně odmyslet. Na druhou stranu je důležité podtrhnout fakt, že jeho ateliér je typický svou rozmanitostí v přístupech jednotlivých osobností. Okřídlená fráze „bůh se skrývá v detailu“ se v případě této části Petrbokova ateliéru jakoby přiklání na stranu „pekla“. Přístupy k malbě v sobě nesou naléhavé momenty, ironii, sarkasmus, nelibost, recidivu, násilí, deformaci a zájem o figuru.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž SEX KÓMA 37 – Výstavy absolventů Jiřího Petrboka