Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž SEX KÓMA 37 – Výstavy absolventů Jiřího Petrboka

23. 4.-24. 5. / DSC Gallery / Malba

Do 24.5.2019 bude v DSC Gallery, Dlouhá 5, Praha 1, přístupná velmi zajímavá a hustá výstava SEX KÓMA 37 – absolventi Jiřího Petrboka.

Na výstavě se představí několik výrazných osobností ateliéru kresby Jiřího Petrboka z pražské Akademie výtvarných umění v Praze ve složení: Andrea (Lédlová) Baštýřová, Jiří Baštýř, Jiří Marek, Jan Uličný a Míra Šeda.

Do jaké míry ovlivňuje pedagog své studenty? Je tento vliv vědomý anebo se otisk (inspirace) dostává do podvědomí studenta spíš podprahově, formou jakéhosi alter ega? Pedagogický přístup Jiřího Petrboka se snaží být liberální a svobodný, přesto se jeho malířský vliv u některých studentů nedá úplně odmyslet. Na druhou stranu je důležité podtrhnout fakt, že jeho ateliér je typický svou rozmanitostí v přístupech jednotlivých osobností. Okřídlená fráze „bůh se skrývá v detailu“ se v případě této části Petrbokova ateliéru jakoby přiklání na stranu „pekla“. Přístupy k malbě v sobě nesou naléhavé momenty, ironii, sarkasmus, nelibost, recidivu, násilí, deformaci a zájem o figuru.Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž SEX KÓMA 37 – Výstavy absolventů Jiřího Petrboka