Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Setkání – Rosen Rašev, Joškin Šiljan a Marcela Vichrová

Do 2.11.2018 bude v Bulharském kulturním institutu, Klimentská 6, Praha 1, přístupná zajímavá výstava Setkání – Rosen Rašev, Joškin Šiljan a Marcela Vichrová.

Bulharský kulturní institut a Muzeum naivního a marginálního umění v Jagodině v partnerství s velvyslanectvími Bulharské republiky a Srbské republiky v ČR vás zvou a výstavu Setkání, která překračuje hranice a spojuje talent Marcely Vichrové (Česká republika), Joškina Šiljana (Srbsko) a Rosena Raševa (Bulharsko).

Tým Bulharského kulturního institutu v Praze společně s Muzeem naivního a marginálního umění v Jagodině již dlouho chystá setkání tří autorů z různých míst –Bulharska, Srbska a České republiky. Umělce spojuje stále více oceňovaný a zmiňovaný naivistický styl výtvarného umění. Dílo Vichrové, Šiljana a Raševa jsou zároveň odlišné i velmi podobné, jelikož rozbíjí stereotypy. Inspirací jim je fantazie a svoboda projevu v umění.

Rosen Rašev se narodil, žije a tvoří v bulharském městě Vraca. Absolvoval na Výtvarném gymnáziu Ilija Petrov v Sofii. Je členem Svazu bulharských výtvarníků, nositelem řady ocenění. Má za sebou na desítky samostatných i společných výstav v Bulharsku a zahraničí. Jeho práce jsou majetkem muzeí, galerií a soukromých sbírek v Bulharsku, Srbsku, Belgii, Rakousku, USA, Řecku a jinde.

Joškin Šiljan se narodil v Pirotu, Srbsko. Žije a tvoří v Gardelici. Je členem Srbské asociace výtvarníků. Začal malovat v poměrně pokročilém věku – těsně před svými 35. narozeninami. Od té doby se ovšem zvládl zúčastnit desítek společných i samostatných výstav. Pro jeho umění jsou charakteristické svoboda a spontánnost při výběru motivů a materiálů.

Marcela Vichrová se narodila v Strakonicích. Vystudovala Monumentální malbu na pražské UMPRUM. Od roku 2004 pracuje v Národní galerii Praha. Účastnila se více jak padesáti samostatných a společných výstav v Čechách i ve světě. Její obrazy jsou majetkem desítek galerií a českých sběratelů.

Fotografie ze společenské části vernisáže: BKI.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Setkání – Rosen Rašev, Joškin Šiljan a Marcela Vichrová