Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Roman Franta: RAT ART, Romanopisec R

končí 27. června / Galerie Havelka / Kresba

Do 27.6.2019 můžete v Galerii Havelka, Martinská 4, Praha 1, zhlédnout velmi zajímavou a hustou výstavu Romana Franty: RAT ART, Romanopisec R.

Malíř Roman Franta si téměř 20 let vede deníky, vytváří v nich koláže, kresby a zaznamenává v krátkých textech postřehy z galerií, filmů, divadla, vypisuje poznámky z knih a časopisů, které ho něčím oslovily, svým způsobem ovlivnily a formovaly jeho pohled na život i tvorbu. Rozhodl se nenechat si nasbírané myšlenky a citáty jenom pro sebe a během roku 2018 je doplnil kresbami, aby vznikla jeho první kniha RAT ART, řazená v kapitolách ŽIVOT, VZTAHY, NEW YORK, UMĚNÍ, UMĚLCI. V galerii Havelka, kde knihu pokřtí, bude prezentovat tyto kresby doprovázené velkoformátovou malbou a instalací z kamenů.

Kurátor: Otto M. Urban

…..

Roman Franta (1962) studoval v letech 1990 – 1997 na Akademii výtvarných umění v Praze, v ateliérech prof. Bedřicha Dlouhého a prof. Aleše Veselého. V letech 1993-1994 pobýval na stáži v USA, na San Francisco Art Institute. Patří k předním umělcům silné postmoderní generace nastupující v 90. letech. Realizoval velkou řadu samostatných výstav u nás i v zahraničí, zúčastnil se mnoha skupinových výstavních projektů. Je nositelem významných ocenění. Od roku 1997 působí jako odborný asistent v Ateliéru malby prof. Michaela Rittsteina na Akademii výtvarných umění v Praze, od roku 2008 je docentem.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Roman Franta: RAT ART, Romanopisec R