Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Reyhaneh Ghavipanjeh (Rihana SG): Coves of a woman’s soul

17. 3.-28. 3. / Galerie u zlatého kohouta /

Do 28.3.2017 bude v Galerii u Zlatého kohouta, Michalská 3, Praha 1, přístupná výstava obrazů Reyhaneh Ghavipanjeh (Rihana SG): Coves of a woman’s soul.

Reyhaneh Ghavipanjeh (Rihana SG) pochází z města Babol, které se nachází v severní části Íránu. Studovala grafický design a pracovala jako grafická designérka. Malovat začala už jako dítě. V letech 2007 a 2013 žila v Malajsii, kde se naučila hodně o asijském umění, které je ovlivněno stylem Středního východu a tento vliv hodně o asijském umění, které je ovlivněno stylem Středního východu a tento vliv i v naleznete i na jejích obrazech. V roce 2013 se přestěhovala do Evropy a nyní žiji v České republice (Praha) a na Slovensku. Její umění je hlavně o ženách. Zobrazují štěstí, čistotu, smutek, bolest nebo nerovnost žen a mužů. Tvorba obsahuje obrazů se vyznačuje leskem a světlem, která vyjadřuje kulturu a životní prostředí – slunce, příbuzní, přátelství, moře a les – z kterého pochází.

Aktuální životopis a přehled tvorby naleznete na http://rihanasghavipanjeh.wix.com/rihana-sg-

 Fotografie z výstavy

Licence Creative Commons
Toto dílo podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ 4.0 Mezinárodní Licence. Stránky jsou archivovány Národní knihovnou ČR
×

REPUBLISHING TERMS

You may republish this article online or in print under our Creative Commons license. You may not edit or shorten the text, you must attribute the article to Martin Fryč and you must include the author’s name in your republication.

If you have any questions, please email martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Reyhaneh Ghavipanjeh (Rihana SG): Coves of a woman’s soul