Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Recyklo by Art on Stage

22. 11.-7. 12. / Kuskovu / Design

Do 7.12.2018 bude v Galerii Kuskovu, Biskupský dvůr 6, Praha 1, přístupná velmi zajímavá výstava Recyklo by Art on Stage.

Recyklace je žhavým tématem a nevyhýbá se ani umění. S Art on Stage připravujeme výstavu uměleckých i designových kousků, které recyklaci využívají jako prostředek k vytváření originálních děl.
Instalace představí práce 6 výtvarníků a designérů.

Jitka Kopejtkova vytváří převážně klasické papírové koláže, známé jsou ale i její asambláže kombinující papír se „sešlápnutými“ plechovkami. Hlavními hrdinkami jejích prací jsou často tajemné krásky, které mají šmrnc. Stejně jako Jitčiny koláže.

Tomáš Havránek je všestranný výtvarník, který pracuje s keramickou hlínou, dřevem i kovem. Na výstavě představíme Tomášovy kovové sochy, ve kterých spojuje různé „poklady ze šrotišť“ a vytváří z nich hravé a poetické objekty.

Lubomír Kuča alias Deafmessanger se kdysi věnoval street artu. Tohle své období dnes úročí i ve větším formátu a šablony z té doby sprejuje na obrazy a umělecké objekty převážně z recyklovaného dřeva.

Studio SRNA recykluje skleněné výrobky, které končí povětšinou v kontejnerech – lahve, demižony a jiné použité nádoby ze skla. Vytváří z nich originální minimalistické sklenice, vázy a mísy.

Jana Rollová pod značkou Rolling hooks zpracovává recyklovaný textil a vyrábí z něj interiérové doplňky a šperky.

Na poslední chvíli se přidala Markéta z BrandKettner Upcycle Fashion.



Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Recyklo by Art on Stage