Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Rafael Galdámez: Na okraji propasti

22. 9.-19. 10. / Latin Art Gallery / Malba

Do 19.10.2016 bude v Latin Art Gallery, Jungmannova 3, Praha 1, přístupná zajímavá výstava mexického malíře Rafaela Galdámeze: Na okraji propasti.

„Na okraji propasti“ je souhrn výtvarných prací, který za několik desetiletí bude bez pochyby představovat výjimečný okamžik ne jen pro chiapaské umění, ale také pro životní prostředí státu Chiapas v Mexiku a na celém světě.

V pracích, které dnes mladý výtvarník Galdámez představuje, vidíme kromě mloků a kolibříků i oceloty, aligátory, kapustňáky, želvy, mravenečníky, hady, orly, žáby a jaguáry. S výjimkou kolibříků, všechny ostatní exempláře, které nyní visí na těchto zdech, bohužel budou nejspíš během dvaceti let existovat pouze na obrazech a nové generace je poznají jenom takto. To je naše tragédie, jak ji zachytil Galdámez. Nicméně dnes můžeme obdivovat barvy a textury jeho prací přítomných v této galerii. Galdámez patří k těm slibným obyvatelům Chiapasu, kteří jdou světem a zanechávají v něm svoji stopu, svůj výtvarný talent, díky němuž bude i nadále malovat a vyzdvihovat jméno své země skrze své dílo. Patří k těm osobnostem, které mohou po celé dny tvořit zahloubané do sebe, být v kontaktu jen se svým vnitřním světem, se svými nápady barev a tvarů. Proto o něm mnoho nevíme, jen to, že se narodil v Berriozábalu, má 32 let a jako všichni velcí tvůrci, píše zrcadlově zprava do leva. Galdámez patří k těm umělcům, kteří chtějí, aby se spíš mluvilo o jeho díle než o něm samotném.Fotografie z výstavy

×

Publikační licence

Tento web podléhá licenci Creative Commons Uveďte původ-Zachovejte licenci 4.0

V případě jakýchkoli dotazů prosím kontaktujte autora na martfryc@gmail.com

License

Creative Commons License AttributionCreative Commons Attribution
Vernisáž Rafael Galdámez: Na okraji propasti