Martin Fryč
back
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy
ilustrace výstavy

Vernisáž Pravoslav Flak a Anton Sládek: Foto / color / grafie

Do 29.7.2016 bude ve všední dny 13 – 17 ve foyer Státního úřadu pro jadernou bezpečnost, Senovážné náměstí 9, Praha 1, přístupná výstava Pravoslava Flaka a Antona Sládeka: Foto / color / grafie.

Všechny fotky z výstavy i zahájení: Zdeněk a Honza.

Anton Sládek
* 13.02.1956 Bratislava
ilustrátor, fotograf

V rokoch 1971-1975 študoval u Ľudovíta Absolona a Miloty Havránkovej na oddelení užitej fotografie Školy umeleckého priemyslu (ŠUP). Absolvoval vysokoškolské štúdium (1977-1982) na Filmovej akadémii múzických umení (FAMU) v Prahe. Po skončení štúdia bol v rokoch 1982-1983 zamestnaný ako výtvarný redaktor vo vydavateľstve Tatran, následne pracoval pre Slovenské národné divadlo (1984-1986) a redakciu Mladé rozlety (1987). V roku 1996 získal prvú cenu v súťaži Czech Press Photo v rámci kategórie umenie, za divadelnú fotografiu. Od roku 1987 pôsobí v slobodnom povolaní. Anton Sládek fotografoval pre časopis Dorka, vydavateľstvá Opus, Slovenský spisovateľ a viaceré slovenské divadlá. Zároveň sa venuje výtvarnej fotografii a so svojimi dielami sa prezentoval na viacerých výstavách Bratislave, Českej republike, Rakúsku, Rumunsku, Nemecku i Grécku.

Pravoslav Flak

Kameraman

Významná díla:

Dokumenty: Zpráva z chabařovic, Hornické mapy minulosti, Curiculum vitae
Hraný film: Kluci on je víla, Poslání s podrazem, Vražda kočky domácí, Čtyři pětky

Spolupráce s režiséry: S. K. Jedlička, Milan Růžička, Květoslav Hečko, Jaroslav Hanuš, Michal Herz, Pravoslav Flak, Olga Růžičková

 Fotografie z výstavy